İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI VE ÇOCUKLAR MAKAM KOLTUĞUNDA!

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın USMAN, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle makamını çocuklara emanet etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Cengizhan İlkokulu ve Gazi Umurbey Anaokulu´nun birlikte hazırlamış olduğu programla coşku içinde kutlandı.
23 NİSAN İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI VE ÇOCUKLAR MAKAM KOLTUĞUNDA!

     23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilçemizde Cengizhan İlkokulu ve Gazi Umurbey Anaokulu´nun birlikte hazırladığı programla, Cengizhan İlkokulu bahçesinde coşkuyla kutlandı. Program, Hava Astsubay M.Y.O. ve Sınıf Okulları Komutanı Albay Erdal ÖZGENÇ, TEMAD Gaziemir Şube Başkanı M. Cemal HACIMUSTAFAOĞLU, Gaziemir Kaymakamı Yaşar DÖNMEZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın USMAN, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla gerçekleşti. Cengizhan İlkokulu ve Gazi Umurbey Anaokulu öğrencilerinin birlikte yer aldığı koro, halk oyunları ve gösteriler büyük ilgi gördü. Yabancı ülkelerden gelen çocukların barış temalı mesajlarını içeren gösteri beğeni topladı. Minik Ellerin Doğa Sevgisi İçin Kuş Yuvaları Sergisi, Atam ve Ben Fotoğraf Sergisi, Şehitler Köşesi Sergisi gibi anlamlı temalar içeren sergilerde resim ve fotoğraflar sergilendi. Düzenlenen törenin ardından yapılan kokteylde TEMAD Gaziemir Şube Başkanlığının yaptırmış olduğu satranç köşesi ve Gaziemir Ege 13 Sürücü Kursu´nun yaptırmış olduğu çeşmenin açılışları yapıldı. Törende TEMAD Gaziemir Şube Başkanı M. Cemal HACIMUSTAFAOĞLU ve Ege 13 Sürücü Kursu İrfan BAHÇIVAN´a çiçekleri takdim edildi. Başdaş sponsorluğunda yapılan Kan Bağış Kampanyası ödülleri ile ilçemizde resim, şiir, kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi. Bu güzel programın hazırlanmasında emeği geçen okullarımıza, öğrenci ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz.

     İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın USMAN, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yılında makamını Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu öğrencilerine bıraktı. Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu Müdürü Abdulgani DEMİRTOSUN, öğretmeni Dilek İZCİ ALACA ve öğrencileri Hamza BOZAR, Aleyna ÖZMÜŞ, Elifnaz KAYA ve İsmail Arda GÖKÜŞ ile birlikte müdürlüğümüzü ziyaret ederek İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın USMAN´a ve Şube Müdürümüz Nezahat ASİLSOY´a birer buket çiçek takdim ettiler. Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamına Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu öğrencileri oturdu. Koltuğunu sembolik olarak ilkokul öğrencilerine teslim eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın USMAN, Şube Müdürümüz Nezahat ÖZALTUN ile birlikte çocukların talimatlarını ve dile getirdiği isteklerini dinledi. Öğrenciler, okul bahçelerinde spor alanlarının yaygınlaştırılması, özel eğitimle ilgili çalışmaların artırılması ve bireysel eğitim programıyla öğrenim gören öğrencilerle birebir ilgilenen öğretmen sayısının artırılması gibi talimatlar verdiler. 

     Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, bugünün çocuklarının yarının büyükleri olacağını ve bu makamların yeni sahipleri olacağını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın USMAN, “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk, sizlere bu bayramı armağan etti. Geleceğimiz sizlere emanet, büyük görevlere gelmenizi ve çok başarılı işler yürüterek ülkemize hizmet etmenizi temenni ederim. Dile getirdiğiniz isteklerle ilgili çalışmaları zaten yürütüyoruz. Sizlerin mutluluğu için bu güzel talimatlarınızla daha fazla ilgilenmek için çok çalışacağız“ dedi ve çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

 

23-04-201723-04-201723-04-201723-04-201723-04-201723-04-2017

23-04-201726-04-201726-04-201726-04-201726-04-201726-04-201726-04-201726-04-2017Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.