İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DOĞANIN KALBİNİ KIRMA! SENİN DE YEŞİL BAYRAĞIN OLSUN...

  GAZİEMİR ANAOKULU ´NDA ARTIK YEŞİL BAYRAK DALGALANACAK... Doğanın Kalbini Kırma !Senin de yeşil bayrağın olsun...
DOĞANIN KALBİNİ KIRMA! SENİN DE YEŞİL BAYRAĞIN OLSUN...

     2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında 38 ilden okullar "Yeşil Bayrak" başvurusunda bulunmuş, yapılan incelemeler-okul ziyaretleri sonucunda 359 okul daha Yeşil Bayrak almaya hak kazanmıştır.Yeşil Bayrak Ödül Töreni 13 Mayıs Cumartesi günü 13:00-17:00 saatleri arasında Başkent Üniversitesi Ayşe Abla Koleji Konferans Salonu’nda yapıldı.Gaziemir Anaokulumuz da yeşil bayrak başvurusunda bulunmuş ve başvurusu sonucunda da yeşil bayrak almaya hak kazanmıştır.Okul müdürü Emine ŞAHİN Ankara´daki törene katılarak bayrağı teslim almıştır. Ve Gaziemir Anaokulu ülkemizde bu yıl yeşil bayrak alan 359 okuldan biri olmuştur.

Peki nedir ECO OKUL ?

    Eko-Okullar Programı okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar. 

     Eko-Okullar Programı, okullara çevre eğitimi konusunda yol gösterici bir program sunmasının yanı sıra; program dahilinde yaptıkları çalışmalarda ve verdikleri çevre eğitimiyle üstün başarı sağlamış okullara Yeşil Bayrak ödülü vermesi nedeni ile aynı zamanda bir ödül planı olma özelliğini de taşır. Yeşil Bayrak, uluslararası düzeyde tanınan ve saygınlığı olan, çevreye duyarlı okulu simgeleyen bir eko-etikettir . Ödülün geçerlilik süresi 2 yıldır bu sebeple ödülün her iki yılda bir yenilenmesi gerekir Eko-Okullar uzun erimli bir programdır.

   Okulumuzu tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

16-05-201716-05-201716-05-2017

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.