İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP MART AYI TOPLANTISI

DÖGEP MART AYI TOPLANTISI

İlçemizin Din kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri 08 Mart Cuma günü saat 16.30'da Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda Din Eğitimi Müdürlüğünün Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim eylem planı doğrultusunda "Ülkemizin din eğitimine, ilmi, tarihi ve kültürel mirasına katkıda bulunan medeniyet öncülerimiz; alimler, bilim insanları ve öncü şahsiyetler ile eğitim camiasına örnek çalışmalarıyla ilham veren ve iz bırakan eğitimcilerin davranışlarından örnekler" konusu ele alındı. 

Toplantıda özellikle başta Peygamber Efendimiz (SAV) olmak üzere Sahabelerimizin din eğitimi konusunda uygulamaları örneklerle müzakere edildi.

Bununla birlikte Mehmet Akif Ersoy, Nurettin Topçu, Celalettin Ökten, Necip Fazıl Kısakürek, Rasim Özdenören, II. Abdulhamit Han gibi öncü şahsiyetlerin hayatları ve eğitime katkıları mütalaa edildi, verilen bu örneklerin günümüz okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimize ve görev yapan öğretmenlerimize nasıl yansıtılabileceğine dair fikir alış verişinde bulunuldu.

Toplantıya 17 kişi katılmıştır.

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.