İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziemir İlçe Mili Eğitim Müdürü Aydın USMAN´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Gaziemir İlçe Mili Eğitim Müdürü Aydın USMAN´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

         Karanlığa gömülmüş bir ülke,

         Umutları olmayan bir millet vardı...

         Her gün yeni bir umutla

         Çaresizlik içinde beklerken...

         1919 Mayıs'ının 19'unda...

         Umutla doğan güneşle,

         Bir gemi yanaştı iskeleye,

         Bu gemi yalnız yolcu değil,

         Bir ülkenin kaderini taşıdı.

         İşte o günden sonra,

         Kahraman bir millet uyandı.

         Hürriyet ateşinin yanmaya başladığı günden bugüne dek sönmedi, sönmeyecek bu ateş...

         Mustafa Kemal Atatürk' ün Samsun'a çıkmasıyla başlayan Kurtuluş Savaşı sürecinde düşman işgalinin karşısında genciyle-yaşlısıyla, kadınıyla- erkeğiyle tüm millet taşın altına elini koymuş; canını seve seve vatan uğruna vermeye hazır olmuştur. Üstün zekası ve ileri görüşlülüğü sayesinde bu savaşı başından sonuna kadar mükemmel şekilde yöneten Mustafa Kemal, sonunda Türk milletinin zafere kavuşmasını sağlamıştır.

        "Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." Diyerek Türkiye Cumhuriyeti'ni gençlere emanet etmiştir.

         Sevgili Gençler;

         Kendi canını hiçe sayıp, vatanın bir karış toprağından vazgeçmeyeceğini gösteren M. Kemal ve ordusu bize çok kıymetli bir hazine bırakmıştır. Şimdi üzerinde özgürce yaşadığımız, bayrağımızı dalgalandırdığımız vatanımız büyük acılar sonucunda bize emanet edilmiştir. Bilim, sanat, spor, ekonomide başarılar kazanarak ve koruyarak tarihsel, toplumsal gelişme süreci içinde yaratılan bütün maddi ve manevi değerler ile sizden sonraki nesillere ileterek tüm dünyada ülkemizi daha ileri seviyelere taşımak için gayret gösterecek; bu şekilde güzel günler göreceksiniz.

         Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı kutluyorum.

 

         Aydın USMAN

         İlçe Milli Eğitim Müdürü

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.