İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GAZİEMİR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AVRUPA´YA AÇILIYOR...

İlçemizin, bünyesinde özel eğitim sınıfları bulunduran 8 okulla bir konsorsiyum kurarak başvurduğu Erasmus+ Okul Eğitimi KA1 projesi, 3500 başvuru arasından 28. yedek olarak onaylanarak yürürlüğe girmiştir.
GAZİEMİR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AVRUPA´YA AÇILIYOR...

    Yaklaşık bir yıldır özel eğitimle ilgili e-twinning projeleri yürüten İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün "Ben Seni Anlıyorum, Sen de  Beni Anla.. I See Things You See Me: ICT-UC ME" başlıklı Erasmus+ Okul Eğitimi KA1 projesi olumlu sonuçlandı. Proje kapsamındaki öğretmenlerimizin özel eğitimde bilişimle ilgili yurtdışı kurslarına katılımı sağlanarak özel eğitim sınıflarımızda eğitimin niteliğinin artırılması hedeflenmektedir. Teknoloji farklı düzeylerdeki sınıflarda etkili bir şekilde uygulanmaktadır, peki ya özel eğitim öğrencilerimiz diyerek başladığımız proje sürecimizde özel eğitimde teknolojik uygulamaların ve BİT´in hayata geçirilmesini ve niteliğin artırılmasını amaçladık. Bu sayede özel eğitim öğrencilerimize teknolojik anlamda fırsat eşitliği sağlayarak onlara bilgi toplumunda gerekli olan ve her vatandaşın yaşam boyu geliştirmesi gereken toplumsal değişikliklere uyum sağlamasına olanak tanıyan 8 Anahtar Yeterlilikten birini; dijital yeterliliği kazandırmış olacağız. Böylece  dijital yeterlilikler, yeni teknolojik uygulamalar ve BİT´in kullanımı geliştirilip geleneksel becerilerle birlikte öğretim programlarımıza dahil edilecektir. İlçemizin belirlediği Avrupa Gelişim Planı, ilgili eğitim faaliyetlerini özellikle özel eğitimde olmak üzere tüm branşlarda dijital yetkinliği, öğrenmenin öğrenilmesini, yenilikçi ve yaratıcı teknolojinin teşvikini kapsamaktadır. Proje kapsamında 45 katılımcımız,  Avrupa´da bilişim, özel eğitim ve liderlik alanında alacakları uzman eğitimleri, gözlemledikleri iyi örnekleri ve edinecekleri kazanımları kendi okullarında uygulayarak yaygınlaştıracaklardır.  Bunun yanı sıra, yurt dışında böyle bir eğitim faaliyetine katılmanın katılımcılarımıza uluslararası bir bakış açısı ve kültürlerarası bilgi ve deneyim paylaşımı kazandıracağına inanıyoruz.

   Özel eğitim çalışanlarımıza ve okullarımıza yenilikçi yaklaşımlarla dijital beceriler kazandırmayı hedeflediğimiz projemizin başarılı bir şekilde yürümesini diler ve yaptığımız fark yaratan çalışmalarla müdürlüğümüzün öncü bir kurum olmasını temenni ederiz. 

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.