İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın USMAN'ın ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 100. Yıl '' Mesajı

Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın USMAN'ın ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 100. Yıl '' Mesajı

          Aziz milletimizin tarihinde önemli bir dönüm noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. yılına ulaşmanın gururunu, coşkusunu ve heyecanını paylaşıyoruz.

     Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde bağımsızlığımızı kazandığımız ilk günkü heyecanımızla birlik ve beraberlik içinde vatanımızda yaşamaya devam ediyoruz.

       Ulusumuzun milli egemenliğini kılan bu zafer, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmiştir. Geleceğin teminatı olan çocuklarımıza duyulan sevgi, güven ve inancın bir ifadesidir.

     23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olarak da eşsizdir. Böylelikle dünyadaki tek çocuk bayramı, Türk çocuklarının coşkusuyla kutlanmaya başlanmış ve zamanla uluslararası bir hüviyet kazanmıştır.

      Mustafa kemal Atatürk; "Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri (Türkiye Cumhuriyeti Devleti) onlara bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak." diyerek geleceğimiz olan çocuklarımıza verdiği değeri ve onlara ne kadar çok güvendiğini bir kez daha göstermiştir.

     Bu nedenle ülkemizin ve dünyamızın içinde bulunduğu bu zor dönemde; tertemiz duygularıyla, dünyaya örnek olacak gayretli çalışmalar içinde olan çocuklarımız, istikbalimizin en güçlü teminatıdır. Bu dönemde öğrencilerimizin gayretine, umuduna ve inancına şahitlik ederek gurur duyuyorum.

    100.yıl coşkusunu evlerinde aileleri, bizler ve tüm Türkiye ile paylaşan evlatlarımı bir kez daha tebrik ediyorum.Vatanımızın dünyaya ilham veren maddi ve manevi varlığına sahip çıkacak ve yaşatacak olan siz kıymetli evlatlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

     Bu duygularla, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis'teki tüm milletvekillerini, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

Aydın USMAN

Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.