İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GAZİEMİR´DEN BAKÜ´YE: UNUTULAN SÖZLER HİKAYELERLE HAYAT BULDU...

ŞEHİT MUSTAFA YAMAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ AZERBAYCAN´DA İLÇEMİZİ TEMSİL ETTİ... İlçemiz okullarından Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip Lisesi uluslararası bir e-twinning projesi kapsamında Bakü´de bir çalıştaya imza attı.
GAZİEMİR´DEN BAKÜ´YE: UNUTULAN SÖZLER HİKAYELERLE HAYAT BULDU...

     Gaziemir Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin, bir yıl boyunca uluslararası bir e-twinning projesi kapsamında ortak olarak yürüttüğü "Unutulan Sözler Hayat Bulsun "Divan-ı Lügati´t Türk" isimli proje, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklendi. Ankara Yasemin Karakaya Bilim ve Sanat Merkezi koordinatörlüğünde, Azerbaycan ortaklığı ile yürütülen projenin 1. çalıştayı, 14-16 Eylül 2018 tarihinde Bakü´de gerçekleşti. Projenin çıktısı olarak çıkarılacak hikaye kitabı, bu alandaki çalışmalara kapsamlı bir kaynak ve örnek niteliğinde olacaktır. Azerbaycan basınında büyük ilgi gören  çalıştay, Azerbaycan ana haberlerinde yer aldı. Özverili ve anlamlı çalışmalarla edebiyata katkı sağlayan proje ekibi, öykülerle atasözleri, posterlerle atasözleri, dramalar ve şarkılarla atasözleri gibi çalışmalar yaparak unutulan sözlerin dilimize yeniden kazandırılmasında etkili olmuştur. Çalıştay kapsamında materyal  geliştirme atölyeleri de gerçekleştirilmiştir.

     Azerbaycan ve Türkiye´den çok değerli akademisyenlerin bildirilerinin de sunulduğu çalıştayda okulumuzu temsil ederek ilçemizi gururlandıran Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Nilay ERİK´e ve projede emeği geçen ekibine teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

 

22-09-201822-09-201822-09-201822-09-2018

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.