İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın USMAN´ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

  Cumhuriyetimizin 93. yılını büyük bir gurur ve mutlulukla kutluyoruz. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın USMAN´ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Dünya milletleri tarihinde, milli duygular etrafında, sarsılmaz ortak bir iradeyle bir araya gelip, esaret zincirlerini kıran, kendi bağımsızlık destanını yazan toplumlar nadirdir. İşte Türk Milleti  bunu başaran bir millettir.  Yokluk ve yoksulluk içerisinde tüm dünyaya karşı mücadele eden ve zafere ulaşan ecdadımız güçlü ve çağdaş bir devlet olmayı başarmıştır. Bu; milletimizin, fedakarlığının, azminin, vatan ve millet sevgisinin doğal sonucudur.  15 Temmuz gecesi , o kara gecede yaşananlar karşısında aziz milletimizin   sergilediği destansı duruş, çelikten irade bunun en güzel göstergesidir. 

29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetin ilanı ile Milletin Üstünlüğü kabul edilerek, bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur.  Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir.  Türk Milleti’nin öz yapısına ve geleneklerine en uygun yönetim Cumhuriyet yönetimidir.” diyerek Milletin egemenliğinin esas alındığını ilan etmiştir.  

Tarihimizin dönüm noktası olan Cumhuriyet, getirdiği yenilik ve başarılarla, akılcılığa,  bilime ve özgür düşünceye dayalı, çağdaş Türkiye´nin temeli atılmıştır. Birlik ve beraberlik duyguları içerisinde, milletimizin manevi değerlerine bağlı kalarak en medeni toplumu oluşturmak görevimiz ve gayemizdir.  93 yıllık Cumhuriyetimiz karşılaşabileceğimiz zorluklar karşısındaki en büyük güç kaynağımızdır.  

Çocuklarımız , gençlerimiz ve evlatlarımız , aldıkları ve alacakları eğitim sayesinde, cumhuriyetimizin ebedi yolculuğunda demokrasi ve halk iradesinin yılmaz bekçileri olacaktır.

Bu özel günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor; öğrenci, öğretmen ve velilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.  

 

 

                                                                                                                               Aydın USMAN

                                                                                                                  Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü                                                                                                      

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.