İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın USMAN´ın 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın USMAN´ın 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Mesajı

 Türkü, ulusal savaş tarihine altın harflerle yazdıran Çanakkale Zaferi ve kutsal vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü anmanın 104.yılı onurunu ve gururunu yaşamaktayız.

 18 Mart Şehitler günü münasebetiyle başta Çanakkale şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İnancımızın en önemli değerlerinden birisi olan şehitlik mertebesi her bir ferdimizin arzuladığı yüce bir mertebedir. Vatan uğruna, istiklal uğruna seve seve canını feda etmek, hamuru İslami değerlerle yoğrulmuş olan milletimizin karakteri haline gelmiştir.

 Çanakkale, insanlığın hafızasından çıkmayacak kadar derin, muhteşem ama bir o  kadar da hazin bir tablonun adıdır. Anneler ağıtlarıyla, şairler şiirleriyle, şehitler kanlarıyla, gaziler de hatıralarıyla bu tabloyu tarihin unutulmaz sayfalarına not etmişlerdir.

 Çanakkale zaferi, bütün mukaddes değerleriyle yok edilmek, tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin, var oluş mücadelesinin, şahlanışının adıdır.

              18 Mart, Çanakkale’nin geçilemeyeceğinin, Türk milletinin esir edilemeyeceğinin, Türk vatanının parçalanamayacağının tüm dünyaya haykırıldığı gündür.

              18 Mart, Yavuzlar demek, Fatihler demek, Nene Hatunlar, Seyit Onbaşılar, isimsiz kahramanlar ve  Mustafa Kemaller demektir.

 Türk vatanının kutsallığını, Türk milletinin namusunu ve Türk bayrağının şanını, canından çok seven, kendi geleceğini ülke geleceğine feda eden tüm şehitlerimizi şükranla ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun, makamları cennet olsun…

                                                                                                                                                                                           İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                                                 Aydın USMAN

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.