İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN USMAN´IN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN USMAN´IN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Hepimiz iyi biliriz ki şehitlik ve gazilik vatanseverliğin, fedakarlığın, kahramanlığın destanı olarak kabul edilir ve şereflerin en yücesidir. Milletimiz, söz konusu vatan olunca giriştiği her savaşta “ölürsem şehit, kalırsam gazi” diyerek  yüzyıllar boyunca Anadolu toprakları üzerinde verdiği varoluş mücadelesinin şifresini söyler gibidir. Tarihimizde birçok kez yazıldı bu destanlar… Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, Sakarya’da, 15 Temmuz’da. Milletimiz ve askerimiz vatanı ve yüce değerleri uğruna canını esirgemedi. Bu yüzden bu topraklar paha biçilmez. Bugün bu yüzden- şehit ve gazilerimizin uğruna canlarını hiçe sayarak verdikleri bu ulvi mücadele sayesinde- bağımsız bir millet olarak yaşayabiliyoruz.

“19 Eylül Gaziler Günü” vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan topraklarımızın bekası ve bütünlüğü için savaşan, terörle mücadelede hayatlarını tereddütsüz tehlikeye atan, vatanı ve milleti için kendilerini silahlara, bombalara, uçaklara siper eden gazilerimizi şükranla anıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Hayatta olan tüm gazilerimizin ve ailelerinin Gaziler Günü’nü tebrik ediyorum.

                                                                                                                                                  İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                         Aydın USMAN

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.