İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın USMAN´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın USMAN'ın "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" 100.Yıl Kutlama Mesajı  
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın USMAN´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

          19 MAYIS 1919 , Türkiye cumhuriyeti'nin başlangıcı ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı gündür. Geleceğimizin mimarı, en önemli hazinemiz olan gençlere aydınlık yarınlarımızın emanet edildiği gündür. Haklı ve gururlu mücadelemizin ilk adımı olan bu anlamlı günün yıldönümünü birlik ve beraberlik içerisinde yaşamanın sevinci içerisindeyiz. 

          İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs'ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, Cumhuriyetin emanet edildiği gençlere duyulan güvenin bir göstergesidir.

 Sevgili Gençler;

          Sadece ailenizin değil, aynı zamanda bu milletin istikbalisiniz. Bu şanlı bayrak ,bu kutsal vatan sizin en kıymetli hazinenizdir. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle, daha çok çalışmalı, ülkenize ve milletinize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz.

          Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı kutluyorum.

                                                                                                                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                    Aydın USMAN

 

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.