İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN USMAN’IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN USMAN’IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

 

 

 Bugün bizim doğum günümüz… Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum günü… Yüzyılların başarılı ve şanlı geçmişini, adının önüne katıp -muzaffer bir başkumandanın- Atatürk’ün önderliğinde girişilen haklı mücadelenin bir anıta dönüştüğü gün… Bugün bizim doğum günümüz,  bugün Türkiye’nin doğum günü… 19 Mayıs 1919’da başlayan “Kurtuluş Destanı”mızın 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanıyla taçlandığı, tarihimizin en şerefli ve gururlu günlerinden birinin 94. yıl dönümü... Eminim ki Türk milletinin birer ferdi olarak hepimiz gururluyuz, kıvançlıyız…

Cumhuriyet, her şeyini kaybetmek üzere olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği haklı mücadelesinin ve bu zaferin ödülüdür. Vatanın bölünmez bütünlüğünü temsil eder. Cumhuriyet,  bize azim ve kararlılığın, inancın,  eğilmez başların, ümidin hediyesidir. Yolları tarih boyunca birçok kez haramilerce kesilen; fakat  her defasında küllerinden doğmasını bilen bir milletin şanlı bayramıdır.  Tarihine ve değerlerine bağlı, çevresindeki gelişmelere duyarlı olan milletimizin ve özellikle gençlerimizin bu eşsiz mirası en iyi şekilde muhafaza edeceğine olan inancım sonsuzdur. Büyük mücadelelerle kazanılmış Cumhuriyetin gurur ve onur gününün büyük bir coşku ile kutlanmasını temenni ediyorum.

  Cumhuriyetimizin 94. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nda ve Cumhuriyet’imizin devamlılığı için her türlü fedakârlığı göstermiş olan şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk milletinin “Cumhuriyet Bayramını” en içten dileklerimle kutluyorum.    

                                                         Aydın USMAN

                                               Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                        

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.