İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın USMAN'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın USMAN'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

          Türk kültür ve devlet geleneğinde kadınının yeri, tarihsel süreç içerisinde bir takım değişiklikler göstermesine karşın Türk kadını devlet ve toplum içerisinde her dönemde özel bir öneme sahip olmuştur. Kadın, Türk toplumu içerisinde annelik özelliğinden kaynaklanan yüce bir değer olarak kabul edilmektedir. Çünkü kadın var oldukça aile de var olmuş, aile var oldukça devlet de var olmuştur. Kadının önemsendiği bir toplumda bireyler de önemsenmiştir. Kısacası kadına verilen değer ile toplumda fertlere verilen değer her zaman birbiriyle doğru orantılıdır. Nitekim kadına önem vermek aileye önem vermek, aileye önem vermek ise topluma önem vermek demektir. Devletin bekası için toplumun kültürel ve geleneksel yapısına önem vermek devletler açısından olmazsa olmaz bir anlayıştır. Gelecek nesillerin bilinçli ve başarılı olarak yetişmesi, toplum hayatında huzur ve refaha ulaşmamız; kadınlarımızın toplum içinde hak ettiğin değeri görmesi, desteklenmesi ve hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarının sağlanması ile mümkündür.

          Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit anneleri ve eşleri ile tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlar, saygılarımı sunarım.

 

Aydın USMAN

Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü

08-03-2020

 

 

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.