İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN USMAN´IN BAYRAM MESAJI

Âfâk bütün hande, cihan başka cihandır;  Bayram ne kadar hoş, ne şetâretli zamandır!    Heycâ-yi maîşetteki feryâd-ı mehîbin   Dünyâda biraz dindiği an varsa bu andır.  Subhunda bahârın şu sabâhat bulunur mu?   Bak çehre-i gabrâya: Nasıl şen, ne civandır!  Her sînede bir kalb-i meserret darabanda,   Her kalbde bir âlem-i eşvâk nihandır.  M.AKİF ERSOY
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN USMAN´IN BAYRAM MESAJI

Ey ayların en güzeli!

Ey ateşi söndüren, öfkeyi dindiren, sukunetin tecellisisi !

Ey kalbime inen aydınlık !

Ey geceye doğan güneş!

kalbi dolduran neşe,

şükür,

merhamet,

sevgi...

 

Divan şairleri kasidelerinin giriş bölümünde bayramı överek başlarmış şiirlerine  ne kadar övsem eksik kalacak belki .Ben de  öyle başlamak istedim bu yazıya. Bayramlar sevinçtir, mutluluktur, huzurdur; bayramlar bekleyiştir, özlemdir, unutuştur… Bayramlar dostluktur, barıştır, kardeşliktir, çocuktur…

 

 Birbirimize milletçe daha da yakınlaştığımız, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma duygularımızın arttığı, kardeşlik, dostluk ve sevgi bağlarımızı güçlendiren bir Ramazan ayını daha idrak ederek Mübarek Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

 

            Bayramlar değil midir incinen gönülleri onaran?  Dargınlıkları ve kırgınlıkları aradan kaldıran... Bayramlar değil midir toplumumuzun bütün kesimleri arasındaki bağları güçlendiren, gelecek için bizlere umut kaynağı olan?

 

            İnanıyorum ki bu bayramların kazandıracağı manevi anlayışla sosyal dayanışma duygularımızı güçlendirip yoksul ve muhtaç durumda olanlara yardım eli uzatıp sevinçleri olduğu kadar, acıları ve sıkıntıları da paylaşıp aydınlık bir geleceğe birlikte yürüyeceğiz. Kötülükleri sileceğiz.

 

Ramazan bayramının, annelerin ağlamadığı, her gün bir şehit haberinin olmadığı, çocukların yetim kalmadığı, savaşların son bulduğu, sevgi ve barışın hüküm sürdüğü bir dünyanın habercisi olmasını, bayramların hatırlattığı güzel değerlerin, sadece bayram günleri ile sınırlı kalmamasını,  tüm zamanları ve mekanları kuşatmasını diliyorum.

 

     Bu duygu ve düşüncelerle; Mübarek Ramazan Bayramı’nın ülkemize,  milletimize ve tüm İslam alemine huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini Cenabı Allah’tan en kalbi duygularımla dilerim.

                                                                                                                                 İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                        Aydın USMAN

 

 

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.