İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın USMAN´ın 'İlköğretim Haftası' Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın USMAN´ın 'İlköğretim Haftası' Mesajı

2019-2020 Eğitim - Öğretim yılı ilk ders zili çaldı. Özlem bitti, koridorlarımızda öğrencilerimizin şen kahkahaları yükseliyor şimdi. Okul, çocuklarımızın geleceklerini şekillendirmeleri adına hayati adımların atıldığı, tatlı hayallerin kurulduğu ve kararların alındığı bir dönemdir.

Biliyoruz ki bir ülke için yapılacak en önemli yatırım insan kaynağına özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırımdır. Zahmetli, büyük sabır ve özveri isteyen bu yatırımı, hedefi daima yükselmek olan toplumlar, asla göz ardı etmezler. Çocuklarımıza kaliteli eğitim imkânları sağladığımız sürece dünya sahnesinde söz sahibi olacak ve değer göreceğiz.

Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, sanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.

Dünyayı değiştirmek için kullanabileceğimiz en güçlü silah eğitimdir.

Onurlu bir mesleğin temsilcileri olan öğretmenlerimiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi ilgi ve kabiliyetlerine göre yetiştirerek onların üreten, düşünen, sorgulayan bireyler olarak hayata atılmaları için büyük bir görev üstlendiler. 

Hz. Ali'nin de söylediği gibi  ''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum'' diyerek öğretmene verdiği değeri göstermiştir.

Yeni Eğitim-Öğretim yılı heyecanını sizlerle paylaşıyor, bu bağlamda; desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ve devamlı yanımızda olan velilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyor, başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmeyi temenni ediyorum.

 

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.