İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın USMAN, Dünyanın En İyi 50 Öğretmeni Arasına Giren Gaziemir Anafartalar İlkokulu Müdürü Samet BAŞKONUŞ´u Okulunda Ziyaret Etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın USMAN, Dünyanın En İyi 50 Öğretmeni Arasına Giren Anafartalar İlkokulu Müdürü Samet BAŞKONUŞ´u Okulunda Ziyaret Etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın USMAN, Dünyanın En İyi 50 Öğretmeni Arasına Giren Gaziemir Anafartalar İlkokulu Müdürü Samet BAŞKONUŞ´u Okulunda Ziyaret Etti.

Gaziemir ilçesi Anafartalar İlkokulu Müdürü Samet BAŞKONUŞ , Hint asıllı işadamı Sunny Varkey´in eğitim alanında projeler geliştirmek amacıyla kurduğu ve onursal başkanlığını ABD eski Başkanı Bill Clinton´ın üstlendiği Varkey Gems Vakfı (Varkey GEMS Foundation) tarafından düzenlenen ’Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi’nin (The Global Teacher Prize) 2019 yılı için seçtiği ’Dünyanın En iyi 50 öğretmeni’ arasında yer alarak 1.000.000$ değerindeki büyük ödüle aday gösterildi. Sonuçlar resmi sitede ilan edillmesi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri telefonla arayarak  Samet Öğretmeni tebrik ettiler. 

Ödül sürecinde bozuk bilgisayarları tamir ederek kurduğu bilgisayar sınıfında 500 öğrenciye kodlama eğitimi vermesi , dünyada ilk defa 9 yaşındaki öğrencilere web tasarım eğitimleri vermesi, dezavantajlı bölge olmasına rağmen bir robotik takımı kurması , suriyeli öğrencilere yönelik projeleri , gönüllü olarak verdiği seminer ve konferanslar , toplumun bir çok kesimine ulaşan sosyal sorumluluk projeleri gibi çalışmaları etkili oldu. 

            Ödül sürecine dünyanın 179 ülkesinden onbinlerce aday başvurdu ve uluslararası profesyonellerden oluşan seçici kurul bir çok kritere göre değerlendirmelerini yaparak Samet BAŞKONUŞ´u 50 öğretmen listesine aldılar. Listede tek Türk öğretmen olarak ülkemizi ve meslektaşlarımızı bu organizayonda temsil edecek. Öğretmenimiz Samet BAŞKONUŞ´u başarılarından dolayı tebrik ederiz.

17-12-201817-12-201817-12-201817-12-2018

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.