İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN 10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.                                                                           Mustafa Kemal Atatürk  
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN 10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

             Atatürk, insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği büyük liderlerden biridir. O, bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü, barışçılığı ve demokrat kişiliği ile tüm insanlığın saygı duyduğu örnek bir liderdir.

             Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkenin ve milletin içinde bulunduğu imkansızlıklara boyun eğmemiş, kararlı ve inançlı tutumuyla Türk milletini bağımsız Türkiye hedefi doğrultusunda yönlendirerek zafere ulaştırmıştır.

             Atatürk;  Milli birliğimizin,bağımsızlığımızın ve  çağdaşlaşmamızın simgesidir.

           Atatürk inkılapları ile yönünü çağdaş uygarlığa çeviren Türkiye, yolundan sapmadan emin adımlarla geleceğe doğru yürümektedir.

           Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucu lideri, eşsiz devlet adamı ve büyük komutan Atatürk, sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacak, ilke ve inkılapları ülkemizin geleceğine yön vermeyi sürdürecektir.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

          Millî ve manevî değerlerini bilen; bilimde, sporda, sanatta, kültürde var olan ve her türlü yeniliği takip eden bir nesil yetiştirmenin gayreti içinde olmalıyız.

           Atatürk´ün “Gençler, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.” sözleri doğrultusunda, yeni nesilleri en iyi şekilde yetiştirmek öncelikli hedefimiz olmalıdır!

Sevgili Gençler

            ATATÜRK, Çanakkale´de düşmana geçit vermeyen milli mücadelenin, Samsun´da şahlanan milli ruhun, Ankara´da tescillenen milli iradenin öncüsü olmuştur.

            Atatürk millidir! O´nun, cesur askerliği, zeki diplomatlığı ve örnek devlet adamlığı tüm dünya liderleri tarafından kabul görmüştür.

           Düşman karşısında söz konusu vatan olduğu zaman, "Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum" diyen ATATÜRK, aynı zamanda “Yurtta sulh, cihanda sulh" diyerek de barışa verdiği önemi göstermiştir.

         Cumhuriyetimiz´in Kurucusu, İstiklâl Savaşı´mızın Başkomutanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde kendisini minnet ve rahmetle anıyoruz.

            10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü nedeniyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarına, tüm gazilerimize şükranlarımı sunar, aziz şehitlerimize Allah´tan rahmet dilerim.

                                                                                                       İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                              Aydın USMAN

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.