İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Milletimizin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır 19 Mayıs.

Bu tarih ile birlikte Türk Milleti, kendi kötü  talihini tersine döndürmeyi başardı.İşte bu yüzden esaret altında var olmaktansa ölmenin  daha iyi olduğunu söyleyen bir milletin kararlı yüzüdür 19 Mayıs.

 Atatürk, bir vapura yükledi  önce umudu. Yurdun her tarafına dağıtmak için yola çıktı sonra. Amasya’dan, Erzurum’a, Erzurum’dan Sivas’a, Sivas’tan Ankara’ya ordan yurdun dört yanına yayılan bu umut bize güç oldu, can oldu, baş oldu, kurtuluş oldu. 19 Mayıs 1919′da Samsun’dan yakılan özgürlük ateşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte kısa sürede dalga dalga tüm yurda yayıldı. 

Temelleri yine o günlerde Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan “milli egemenlik” ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanarak, çarenin ancak millette olduğu tescillendi.

Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız millet iradesidir. Bunun yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlere büyük görevler düşmektedir.

Sevgili Gençler,

Bugün mutlusunuz değil mi? Oysa bir zamanlar Anadolu’nun bacaları yanmayan , soğuk viran evlerin içindeki çocukların gözlerinde  ve kalbinde bir hüzün vardı.Kimi babasını, kimi ağabeyini, kimi evladını  bir meçhule göndermişti. Belki her biri özlemini çektikleri yuvalarına geri dönemediler; ama bizlere,  torunlarına  bu cennet vatan topraklarını  bıraktılar. İşte bizler de size bırakıyoruz bu meşaleyi sevgili gençler!

 

Hepinizin Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor,

Atatürk’ün ilke ve inkılapları doğrultusunda

azimli,

kararlı,

çalışkan bireyler,

vatanınıza milletinize soylu geçmişinize yaraşır gençler olarak yetişip

bizi daha da ilerilere taşımanızı ümit ediyorum.

Hepiniz 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramını gönülden kutluyorum.

                                                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                            Aydın USMAN

 

 

 

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.