İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN 1.DÖNEM TEMEL EĞİTİMDEN ORTA ÖĞRETİME GEÇİŞ (TEOG) SINAVI MESAJI

  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın USMAN , 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında 8. Sınıf öğrencilerine yönelik “1. Dönem Merkezi Ortak Sınavı”öncesinde, sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN 1.DÖNEM TEMEL EĞİTİMDEN ORTA ÖĞRETİME GEÇİŞ (TEOG) SINAVI MESAJI

Yarınlarımızın teminatı olan sevgili öğrenciler, Sizi çok seviyor ve önemsiyoruz. Bütün gücümüz ve gayretimiz sizin iyi bir eğitim almanız içindir. Sizler, bizim için çok önemlisiniz, çok değerlisiniz.

Geçmiş yıllarda kazandıkları başarılarla bizleri onurlandıran diğer öğrencilerimiz gibi sizlerin de aynı performansı göstereceğinize inancım tamdır. İnanıyoruz ki, sizler hazırlandığınız bu sınavı en güzel şekilde geçerek başarılı olacaksınız. Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran ve sorgulayan,vatanını milletini seven, millî ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmanızdır.

Sevgili Öğrenciler

  Başaracağınıza inanın. Kendinize güvendiğinizi ve bu işin üstesinden gelebileceğinizi, donanımınızın başarmak için yeterli olduğunu hissedin. Unutmayın; bilginizi, gücünüzü, imkânlarınızı kendi potansiyeliniz oranında sınavlara yansıtırsanız başarı kendiliğinden gelecektir.

  Kaygılarınızı azaltın. Kendinizle ilgili olumsuz düşünmeyin. Bilginizden emin olun. 

  Sizinle övünüyor, gurur duyuyor ve geleceğimize güvenle bakıyorum.

Sayın Veliler,

  Çocuklarımız, ülkemizin yarınları, temel gücümüz ve kaynağımızdır. Onların eğitim süresi boyunca daima desteğe ihtiyaçları olacaktır. Çocuklarımızın üzerine titreyerek onlara doğru rehberlik yapmak, her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmek, doğru adımlar atmalarını sağlamak eğitimli ve üretken bireylerin oluşturduğu toplumla mümkün olabilmektedir.

  Çocuklarımızın başarılı olmasında en büyük görev anne ve babaya düşmektedir. Öğrencilerimizin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) I. dönem 8. sınıf ortak sınavlarında başarılı olmaları en büyük dileğimizdir. Bu dönemde çocuğunuzu iyi olduğu konularda cesaretlendirip olumlu özelliklerini vurgulamalısınız. Bu çocuğunuzun güven duygusunu pekiştirecek, “yapabileceğine” ve “başarabileceğine” ilişkin inanç oluşturmasında etkili olacaktır. Unutmayın ki siz çocuğunuza güvenirseniz çocuğunuz da kendisine güvenecektir.

 Değerli meslektaşlarım,

  Öğrencilerimizin yetiştirilmesinde gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum; verdiğiniz emeklerin karşılığını alacağınıza gönülden inanıyorum.

  Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren ve onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, TEOG sınavına girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum.

          

          Aydın USMAN

Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.