İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN’IN 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

“Bir eğitim öğretim yılına daha başlamanın heyecanı içerisindeyiz. Öncelikle 2016/2017 eğitim-öğretim yılının Sevgili Öğrencilerimize, Değerli Öğretmenlerimize, Kıymetli Eğitim Yöneticilerimize, velilerimize, İlçemize ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN’IN 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Yeni bir eğitim-öğretim yılının ilk gününde, sizlerle birlikte olmanın, Türkiye´nin    aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli öğretmenlerimizle ve  ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın farklı  heyecanı ve gururu içinde sizleri saygıyla selamlıyorum.       

Eğitim sürekli devam eden bir süreçtir. Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmemiz için kendimizi geliştirmeli, büyük düşünmeli ve yaşamak istediğimiz ortamın şartlarının oluşmasında etkin olmalı, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip duruma gelmeliyiz.Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmiş toplumlardır. Bunu başaramayan toplumların kaderi ise geri kalmışlığın kalın çizgileri içinde kalmak olmuştur. 

Değerli Meslektaşlarım;

Çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlama süreci içerisinde asli unsur olan sizlerin, bilgi birikiminiz, özveriniz ve gayretlerinizle yeni nesillerimizi daha donanımlı bir şekilde yetiştirerek, onları birlikte hayata hazırlayacağız.Temeli sevgi, sabır ve hoşgörü olan kutsal bir mesleğin temsilcileri olarak; gayret ve çalışmalarınızdan dolayı sizlere yürekten inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz; 

 Eğitim-öğretim hizmetlerimizde hedef kitle olarak sizleri en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için bizler, velilerinizle birlikte sizlerin özel ilgi ve yeteneklerinizi keşfetmeye çalışarak; hem milletimizin ihtiyaç ve beklentilerine göre hem de sizin ilgi, istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda akademik başarılarınızın artırılması hayata hazırlanmanız bakımından hep birlikte gayret göstereceğiz. Sizlerin de derslerinize planlı ve sistemli bir şekilde çalışarak başarılı olacağınıza inancımız tamdır. Zira başarının temelinde; azim, kararlılık, planlı çalışma ve çalışkanlık yatar. Şunu unutmayalım ki! Başarı tesadüfün eseri olamaz.Eğer  uygar bir insan olarak yetişmek istiyorsanız okulunuza dört elle sarılınız, ona sahip çıkınız. Okulun bütün olanaklarından yararlanınız. Öğretmenlerinizden, en iyi biçimde faydalanınız. Düzenli çalışınız. Çünkü başarılı olmanın yolu, düzenli ve disiplinli çalışmaktan geçer. 

 Saygıdeğer Velilerimiz; 

Devletimizin, öğretmenlerimizin ve sizin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Bu nedenle sürekli okullarınızı, öğretmenlerinizi ziyaret ediniz. Öğrencinizle ilgili olunuz. Öğrencinizin yalnızca öğretim yönünden değil, eğitim yönünden de gelişmesi için imkanlarınızı sonuna kadar kullanınız. 

 

15 Temmuz darbe kalkışması ve ülkemizdeki terör olaylarında yaralanan gazilerimize acil şifalar; vefat eden aziz şehitlerimize de Allahtan rahmet, aile ve yakınlarına sabırlar diliyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 2016-2017 eğitim-öğretim yılının bütün öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarına hayırlar getirmesini arzu ediyor, herkese başarılar diliyorum.

  

            Aydın USMAN

Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.