İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyetimizin 95. yıla ulaşmasının milletçe mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz…
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün , bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünü coşkuyla kutluyoruz. Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirilen, Kurtuluş Savaşı’yla yalnızca yurt toprakları kurtarılmamış, aynı zamanda Türk insanının düşünce ve duygularının ortak ürünü olan, millet bilincini üstün kılan, demokratik ve çağdaş TÜRKİYE CUMHURİYETİ’nin temelleri de atılmıştır.

Bugün, bizi millet yapan yüksek değerleri daha gür sesle ve tek yürek olarak yükselteceğimiz; el ele, gönül gönüle, geleceğe güvenle bakacağımız bir gündür. Yarınların daha güçlü ve huzurlu Türkiye´sini inşa edebilmek için üzerimize düşen en önemli görev birlik ve beraberlik içerisinde, geleceğe umutla bakarak; çalışmak, daha çok çalışmaktır.

Cumhuriyet; özgürlük ve demokrasi demektir. Kaynağını milletimizin gücünden alır. Atatürk, Cumhuriyeti sizlere emanet etmiştir:

“Ey Yükselen yeni nesil! Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yüceltecek sizlersiniz.” 

Diyerek, Türk gençliğine güvenini belirtmiştir.

Sizler de, O’nun yolundan, aklın ve bilimin ışığıyla, “Çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkma” idealinden asla sapmayın. Çağdaş dünyaya Türk’ün gücünü eğitimde, bilimde, sanatta, teknolojide ve sporda  en üst düzeyde göstereceksiniz. Sizlere yürekten inanıyoruz  ve güveniyoruz.

 Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun 95. yılını idrak ettiğimiz bugün; başta Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün gazilerimizi ve şehitlerimizi şükran ve rahmetle yâd ediyor, Türk milletinin “Cumhuriyet Bayramını” en içten dileklerimle kutluyorum. 

                                                                                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü 

                                                                                                                                            Aydın USMAN 

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.