İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN’IN  30 AĞUSTOS ZAFER  BAYRAMI  MESAJI

Bugün, hep birlikte milletçe yüzyıllar önce Malazgirt’le bize kapıları açılan gölgesinde medeniyetlerin sofra kurduğu, hoşgörü ve kardeşliğin  bu gizemli toprağında -Anadolu’da- birlik ve beraberlik tohumlarını yeşertiyoruz. Milletçe Malazgirt Zaferi ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı da içine alan  Zafer Haftası’nı kutlamanın onurunu yaşıyoruz.

Bu millet yıllar önce birçok kez üstün irade gücünü kullanarak, birlik ve beraberlik içinde imkansızlıklar, haksızlıklar karşısında çıkış yolunun daima var olduğunu, defalarca yolları haramilerce kesilmesine rağmen yeniden yeniden küllerinden doğduğunu tüm dünyaya kanıtladı. “30 Ağustos” dünya tarihine  manevi gücümüzü hiç hesaba katmayanların, aritmetik ölçümlere vurarak yaptıkları hesapların yanlışlarını çok ağır bir şekilde ödemek zorunda kaldıklarının en büyük kanıtı olarak yazılarak, Türk Milletinin  dünyayı karşısına alarak gerçekleştirdiği Kurtuluş Savaşı’nın yenenlerinin  yüksek insan nitelikleriyle donanmış yurttaşlığın anlamını bilen Anadolu insanı olduğunu herkese gösterdi.

Bu anlamlı hafta  vesilesiyle, Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere bu topraklar için canı pahasına savaşmış tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyor, herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum…

                                                           İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

                                                                Aydın USMAN

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.