İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın USMAN'ın Dünya Engelliler Haftası Mesajı

En büyük engel sevgisizliktir, başkasının acısını duyamamaktır...
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın USMAN'ın Dünya Engelliler Haftası Mesajı

  Bir insanın hayatı boyunca öncelikli olarak kazanması gereken en önemli beceridir, farkındalık. Yalnızca kendi duygu, düşünce ve bedenimizin farkındalığı değil etrafımızda olup biteni anlamak için sınırları belirli olmayan geniş bir algıya sahip olma becerisidir, farkında olmak. Bu algıyı bir vizyona çevirmek ve bir evren kadar genişletmekse kendi elimizde. Günümüzde giderek küçülen bu evrende, hepimiz her an bir engelli olabiliriz. Bu nedenle engelli vatandaşlarımızı anlayabilmek ve onların yanında olmak için sadece kendimizde ya da yakınlarımızda bir engel aramaya gerek yok.

  Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin, çevremizdeki tüm herkesin "şu an için herhangi bir engelim yok" zihniyetinden ayrılan bir tutum, duyarlılık ve farkındalık bilincine ulaşmasına katkıda bulunarak ilçemiz bünyesinde farkındalık çalışmaları yapıyoruz. Etrafımızda uyandırmaya çalıştığımız bu bilincin, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarının da engelsiz insanlar kadar rahat olabilmesi adına en güzel destek olacağına inanıyorum. Kim bilir belki de farkında olmadan ileride kendi yaşayacağımız zorluklar için mücadele ediyoruzdur.

  Bu bilinçle, eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan,  kültür ve sanata, spor ve kent standartlarının iyileştirilmesine, ulaşımdan psikolojik ve sosyal desteğe kadar tüm sorunların çözülmesini temenni ediyorum. Çünkü bu sorunlar sadece engelli vatandaşlarımızın değil en çok ailelerinin aslında hepimizin kısacası tüm insanların ortak sorunudur. 

    Bu duygu ve düşüncelerle, Dünya Engelliler Haftası olarak kabul edilen bu özel haftayı kutluyorum ve tüm engelli vatandaşlarımız, özel ve güzel öğrencilerimiz ve engelli adayı olan her birimiz için daha iyi, daha eşit ve daha kapsayıcı, huzurlu bir yaşamı sadece bu hafta değil yaşamın her anı için diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                                                       Aydın USMAN

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.