İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın USMAN´ın İlköğretim Haftası Mesajı

´´ Eğitim, çocuğa bilmediğini öğretmek değildir; çocuğa yaşamasını öğretmek­tir.´´
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın USMAN´ın İlköğretim Haftası  Mesajı

        Yeni bir Eğitim-Öğretim yılına başlamanın heyecanını, coşkusunu ve tatlı telaşını hep birlikte yaşıyoruz. Yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanı ile çarpan minik yavrularımıza, öğretmenlerine, arkadaşlarına ve okuluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan sevgili çocuklarımıza ve kutsal mesleği seçen değerli öğretmenlerimize 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum.

       Sevgili Öğrenciler; Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Bizim bütün gayretimiz sizlerin yetişmesi, sizlerin iyi birer vatandaş olabilmesi içindir. Önümüzdeki yüzyılın bilim adamları, yöneticileri, öğretmenleri, doktorları sizler olacaksınız. Bu yüzden çağın teknolojik gelişmelerinden mutlaka yararlanmalı, kendinizi iyi yetiştirmelisiniz. Okuyan, araştıran, sorgulayan, ülkesini, milletini, bayrağını, tarihini seven birer insan olarak yetişmeniz en büyük amacımızdır.

        Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım; Mesleğimizin amacı geleceğimizin teminatı olan çocukları ve öğrencileri çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp, onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayacak bilgi düzeyine ulaştırmaktır. Öğrencilerimizin ilgi ve kabiliyetlerini geliştirerek onlara gerekli bilgi, beceri, davranış kazandırmak suretiyle onları hayata hazırlamak en büyük hedefimiz olmalıdır. Bütün bunların yanında, milli, manevi ve insani değerleri benimseyen, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, devletine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren bireyler olarak yetiştirmek başlıca görevlerimizdendir.

        Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, fedakâr ve onurlu mesleği temsil eden öğretmenlerimize, eğitim camiamıza, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmeyi diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

                                                                             

                                                                                                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                        Aydın USMAN

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.