İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN KARNE GÜNÜ MESAJI

 Zil çalacak... Siz geminize, treninize gireceksiniz bir bir Zil çalacak, ziller çalacak benim için, Duyacağım iskelelerden, istasyonlardan bütün; Ta içimden birisi koşacak ardınızdan.... Ama ben, ben artık gelemeyeceğim. 
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN KARNE GÜNÜ MESAJI

ZİLLER ÇALACAK!

   Zil zamandır aslında… Başlangıcı ve bitişi temsil eder… Öğretmenler bu sesle öğrencilerini sınıfa davet eder, bu sesle uğurlar... Zeki Ömer Defne’nin bir öğretmenin duygularını anlattığı şiir ne kadar güzeldir:

Zil çalacak... Sizler derslere gireceksiniz bir bir 
Zil çalacak, ziller çalacak benim için, 
Duyacağım evlerden, kırlardan, denizlerden; 
Ta içimden birisi gidecek uça ese... 
Ama ben, ben artık gidemeyeceğim.

Bugün de ziller çalacak  ama bir veda için…

Sevgili öğrenciler,

    Bugün aranızdan bazıları son kez duyacak bu zil seslerini, bazıları bir sonraki yıl sınıfına arkadaşlarına, öğretmenine kavuşmak için bekleyecek bu sesi… Acı tatlı günlerinizi geçirdiğiniz , bahçesinde koşup oynadığınız, birçok şeyi öğrendiğiniz,  dostluklar paylaştığınız, bir sevgiyi büyüttüğünüz okullarınızdan kısa bir süreliğine de olsa ayrı kalacaksınız.  Bazılarınız okullarından  mezun olacak. Zil sesini tekrar duyduğunuz  daha da büyümüş olarak geleceksiniz…Bazılarınız bu sesi bir daha duymayacak, üniversite eğitimi almak için başka şehirlere başka hayatlara doğru yol alacak. Bazılarınız emeğinin karşılığını alıp güzel okullarda yeni başlangıçlara yelken açacak. Elinize karnelerinizi alacaksınız bugün. Size tavsiyem sınıfınızdan çıkmadan önce kitap defter koyduğunuz, başınızı yasladığınız o emektar sıralarınızı “bir kez öpüp” öyle çıkın çünkü bir daha aynı şartlarda o sıralarda oturamayacaksınız…Sonuç ne olursa olsun hep daha iyisi için çabalayacaksınız. Eksiklerinizi görüp kapatacaksınız. Çünkü başarı merdivenleri öyle zahmetsiz çıkılmaz.

Saygıdeğer Veliler,

 

     Çocuklarımız hayatımızın en değerli varlıkları. Hepsi çok özel ve çok farklı yeteneklere sahip.  Anne babalar olarak onların ilgi ve yeteneklerinin farkında olunmalı, düşük notlar karşısında aşırı tepki göstermekten kaçınmalısınız... Tatil döneminde çocuklarımızın dinlenmelerine, eğlenmelerine, kitap okumalarına fırsat tanıyarak, gelişimlerine büyük katkıda bulunulacağına inanıyorum. Tüm velilerimize göstermiş oldukları özveri ve fedakarlık için  teşekkür ediyorum.

 

   Değerli Öğretmenlerim,

 

 Nitelikli öğrenciler yetiştiren öğretmenler zillerin çalmasından asla korkmazlar çünkü arkalarında kendilerinden bir şeyler bırakırlar.Çalışkanlığınız, öğrencilerimize gösterdiğiniz sevgi saygı, özveri ve ilgi için teşekkür ediyorum…

     Herkese, sağlıklı, huzurlu, mutlu ve güzel bir yaz tatili diliyorum.        

 

 

                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                             Aydın USMAN

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.