İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

    Alemlere  rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed(sav)’in doğum yıldönümününün; tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve adalet getirmesi dileğiyle sözlerime başlamak istiyorum. 

  Gülüşü güvendi bizim peygamberimizin. Bakışı huzur, selamı kardeşlikti. Yürüyüşü eminlikti bizim peygamberimizin. Sözleri senet, kötülüğe frendi yüreği. Mümindi. Sadakat, ,vefa, emanet, güven ve sorumluluk abidesiydi. Korku ve endişelerden güvende olmak anlamına gelendi adı. Muhammedü’l Emin’di.

Allah’ın elçisi, son peygamber, son kitap öğreticisi, dünyaya davet olarak sunulan bir dinin sevgili peygamberiydi. İnsanlığı yücelten dirilten ve Kuran’nın yoluna yöneltendi. Ölümün bile çürütemediği bir güzellik güzelliği. Kardeşliğin ve güvenin ufacık bir selamla olabileceğini öğretendi. Güven insanıydı. Kapılarını birliğe, kardeşliğe, sevgiye, Kuran’a açan bir gönül elçisiydi. Güler yüzüyle iyiliğiyle ümmetini genişleten bir peygamberdi.

  Ümmetini şöyle tarif etti: “Müslüman, Müslümanların elinden ve dilinden emin olduğu kimselerdir.” Herkesin birbirine güvendiği, birbirinden emin olduğu kimsenin kimseye kötülük etmediği kimsenin kimseyi arkasından bıçaklamadığı bir insanlık  hayal etti. Mazluma yürek oldu hakkını arayabilmesi için, güçlüye fren oldu güçsüzü ezmemesi için, haksıza ceza oldu haklının gözündeki yaşı dindirebilmek için. Topluma güveni, huzuru,  adaleti getirdi. Öyle ki inanmayanlar bile ona güvendi.

  Her hak dini gönderildiği toplumun birlik ve beraberliğinin huzurunun güvenliğinin sağlanmasını ister. Tüm dünya toplumları için gönderilmiş İslam, insana büyük bir değer vermiş, insani değerlerin tamamını koruması altına almıştır. Hz Muhammed, işte böylesine yüce bir dinin elçisidir. Bugün hep birlikte kardeşçe yaşamak için suya, barınacak bir yere,  ekmeğe ihtiyacımız var ama ;bombalara ve silahlara ihtiyacımız olmamalı. Kendine yapılmasını istemediğini başkalarına da yapılmasını uygun görme! İşte budur güven toplumu.

       Ölümün olduğu yerde ruhlarımız ve bedenlerimiz emanetten başka nedir ki? Bu hayat emanettir. Can emanettir. Çocuklarımız emanettir. Her şeyden önce bu vatan, bu topraklar emanettir. Bu bayrak emanettir. Emanete hıyanet olmaz. Bugün acıyla, zulümle ve adaletsizlikle sarsılan insanlığın içine düştüğü çıkmazdan  kurtulmak için Peygamberimiz Hz Muhammed’in niyetinin ve ruhunun anlaşılmasına her şeyden çok ihtiyacımız var.

 

        Hz Muhammed’in doğumu olarak kabul ettiğimiz kutlu doğumun tüm Müslüman alemi için kutlu ve mübarek olmasını diliyorum.

                                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                               Aydın USMAN

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.