İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN MEVLİD-İ NEBİ MESAJI...

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN MEVLİD-İ NEBİ MESAJI...

              Esirgeyen ve bağışlayan, bütün noksanlardan uzak Allah’ın adıyla… Bizi yoktan var eden varlığından bizleri haberdar eden, varlığımızın özüne aşkı lütfeden, Hz. Muhammed’e ümmet kılıp bizlere şah damarımızdan yakın olan Alemlerin Rabbi Allah’a, yarattığı mahlukat adedince hamd ve sena ederiz.

İyi ki doğdun, iyi ki bizim peygamberimiz ve gönüllerimizin tabibi oldun. Allah’ın habibi, tüm insanlığın iftihar tablosu ve alemlere rahmet olarak gönderilen, en güzel yolun en iyi ve doğru rehberi; sana gökyüzündeki yıldızlar, çöllerdeki kum taneleri, gökten inen yağmur damlaları, denizlerdeki dalgalar kadar salat ve selam olsun.

            Allah, Sevgili Peygamberimiz’i tüm yaratılmışlara, özellikle de insanlığa sonsuz bir rahmet olarak bağışladı. Doğruluk, bereket, şefkat, merhamet ve kurtuluş vesilesi kıldı; hayatın, canlılığın, dirilişin kaynağı olan yağmur suyu gibi aile, toplum ve dünyanın fıtrat yolu üzere hayatta kalmasının ve dirilişinin en temel unsuru olarak bahşetti.

            İnsan kainatın özü, peygamberlerse insanoğlunun en saf özleri, Sevgili Peygamberimiz ise peygamberlerin seçilmişidir… Hz Muhammed insanlığın son peygamberidir. İlahi vahiy O’nda kemale ulaştı. Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed, duruşu ve mesajlarıyla “ideal insanın” varlığını ortaya koydu.

            Gönül tahtımızın sultanı, Hz Muhammed bıraktığı tek ve en büyük mirası olan hayat ölçüleriyle bizlere, insanı zirveye çıkaracak bir hayat sundu.Ruhumuzu yücelterek kendimizi iki cihanda da huzura, doğruya ve mutluluğa götürecek esasları bu ilahi vahiy yoluyla öğretti. İyiyi kötüden ayırmanın yolunun gösterdi.

  Ümmetine daima  izzeti, şerefi ve haysiyeti ile yaşaması gerektiğini hatırlattı. O; bize İslam’ın aydınlık yolunda, Kuran’ın rehberliğinde sağa sola sapmadan dosdoğru yürümenin yolunu gösterdi. Neye ne kadar değer verilmeli söyledi. Bir sınava tabi tutulduğumuz bu dünyanın ne olduğunu bize gösterdi. Değer zannedilen şeylere gönül kaptırmanın felaketimizin en büyük sebebi olduğunu hem en güzel şekliyle  kendi nezih hayatındaki tercihleriyle hem de tebliği ve ikazlarıyla anlattı.

              Gülüşü güven, selamı  kardeşlik, bakışı huzur olan Peygamberimizin niyetinin ve ruhunun anlaşılmasına bu yüzyılda her şeyden çok ihtiyacımız var.

               Herkesin birbirinden emin olduğu, kimsenin kimseye kötülük etmediği bir insanlık hayal etti,Mazluma yürek oldu hakkını arayabilmesi için, güçlüye fren oldu güçsüzü ezmemesi için,haksıza ceza oldu  haklının gözündeki yaşı dindirebilmek için.Topluma güveni, huzuru, adaleti getirdi. Öyle ki inanmayanlar bile ona güvendi. Muhammed-ül Emin oldu.

           Bugün acıyla, zulümle güvensizlik ve adaletsizlikle sarsılan insanlığın     içine düştüğü bu çıkmazdan, onu anlayarak ve Kuran’ın izinden giderek kurtulabiliriz.Allah, Tüm insanlığa O’nu örnek almayı ve yolundan gitmeyi nasip etsin.

             Hz Muhammed’in doğumu olarak kabul ettiğimiz içinde bulunduğumuz “Mevlid Kandili’nin” tüm İslam alemi için kutlu ve mübarek olmasını diliyorum.

                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                 Aydın USMAN

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.