İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın USMAN´ın "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Mesajı

Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.                                                                                                                                                                            Mustafa Kemal ATATÜRK    
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın USMAN´ın "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Mesajı

          23 Nisan 1920, bağımsız Türk Devleti´nin temellerinin atıldığı ve halkın kendi geleceğine kendisinin sahip çıktığı gündür.Bugün bağımsızlığın, istiklalin, demokrasinin, dirilişin günüdür. Bugün devletimizin kuruluşunun; milli, çağdaş, demokratik ve egemen yeni Türk devletinin doğuşunun 99. yıl dönümüdür. Kutlu Olsun! Bu günü coşku ve heyecanla kutlamanın onuru içindeyiz. Millet olarak, çocuklarımızın hayat şartlarını iyileştirebilmek için öncelikle, onlara çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazandırmalıyız. Geleceğimizin en güzel umudu olan çocuklarımızı, milli ve manevi değerlerimizi benimsemiş, yeniliklere açık, özgür ve eleştirel düşünceye sahip ve özellikle hoşgörülü insanlar olarak yetiştirmeliyiz.

          Sevgili çocuklar;

          Büyük Önder Atatürk, böylesi önemli bir günü siz sevgili çocuklara armağan edip geleceğimizin teminatı olan sizlere duyduğu güveni ifade etmiştir ve şöyle seslenmiştir: “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz.” Aynı duygularla size sesleniyorum sevgili çocuklar, sizler, yarınlarımızsınız. Kalpleri vatan ve millet sevgisi ile dolu görev ve sorumluluklarını bilen bireyler olacağınızdan hiç şüphem yoktur.

        Bu duygu ve düşüncelerle aydınlık geleceğimizin mimarı çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, yeryüzündeki tüm çocukları sevgiyle kucaklıyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, varoluş mücadelemizin aziz şehitlerini ve kahraman gazilerini minnet ve rahmetle anıyorum.

          Bayramınız Kutlu Olsun Çocuklar..

                                                                                                                                                                 İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                         Aydın USMAN

 

                                                                                                                                                                                                                                                                  

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.