İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN TEOG 2. DÖNEM ORTAK SINAV MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN  TEOG  2. DÖNEM ORTAK SINAV   MESAJI

 

                                                                               

Sevgili Öğrenciler,

 

Çok sevdiğim bir cümle var.Hepiniz bilirsiniz belki.Küçük Prens’ten :

 

“Sadece çocuklar ne aradıklarını biliyorlar.”

 

Çok anlamlı...Öyle bir yaştasınız ve öyle güzel hayalleriniz ve idealleriniz var ki…Siz gittiğiniz yolun emin yolcularısınız aslında. Eğer insan, güvenle hayallerinin peşinden giderse hiç beklemediği başarıyla karşılaşır.Çünkü İnandığınız zaman, aklınız o şeyi yapmanın yollarını bulur.

 

 Sizler bizim en değerli hazinemizsiniz. Sizlerden beklentimiz öncelikli olarak  iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran ve sorgulayan ve millî ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmanız...

 

Bu sınava çalışırken ne kadar çok isteğinizden fedakarlık ettiğinizi görebiliyorum. Çünkü gerçekleştirmek istediğiniz idealleriniz vardı,  biliyorum. Elinizden gelenin en iyisini yapmak için çok çalıştınız. Şimdi, geriye kalan kendinize güvenmek … Başaracağınıza inanın. Kendinize güvendiğinizi ve bu işin üstesinden gelebileceğinizi, donanımınızın başarmak için yeterli olduğunu kendi kendinize fısıldayın.             

 

 Unutmayın; bilginizi, gücünüzü, imkânlarınızı kendi potansiyeliniz oranında sınavlara yansıtırsanız başarı kendiliğinden gelecektir.

 

            Kazandıkları başarılarla bizleri onurlandıran öğrencilerimiz oldu.Sizlerin de aynı performansı göstereceğinize inancım tam. İnanıyorum ki, hazırlandığınız bu sınavı en güzel şekilde geçerek başarılı olacaksınız.             

 

 Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım,Sayın Veliler.

 

               Çocuklarımız, ülkemizin yarınları, temel gücümüz ve kaynağımızdır. Onların eğitim süresi boyunca daima desteğe ihtiyaçları olacaktır. Çocuklarımızın üzerine titreyerek onlara doğru rehberlik yapmak, her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmek, doğru adımlar atmalarını sağlamak eğitimli ve üretken bireylerin oluşturduğu toplumla mümkün olabilmektedir.

 

               Çocuklarımızın başarılı olmasında en büyük görev anne ve babaya düşmektedir. Öğrencilerimizin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) (Nisan dönemi) 8. sınıf ortak sınavlarında başarılı olmaları en büyük dileğimizdir. Bu dönemde çocuğunuzu iyi olduğu konularda cesaretlendirip olumlu özelliklerini vurgulamalısınız. Bu çocuğunuzun güven duygusunu pekiştirecek, “yapabileceğine” ve “başarabileceğine” ilişkin inanç oluşturmasında etkili olacaktır. Unutmayın siz çocuğunuza güvenirseniz çocuğunuz da kendisine güvenecektir.

 

                Çarşamba ve Perşembe günleri gerçekleşecek TEOG  sınavında hepinize başarılar diliyorum. Sınav sonucu ne olursa olsun bizim için çok değerlisiniz.

 

 Sevgi ve saygı dileklerimle…

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Aydın USMAN

 

 

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.