İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın USMAN´ın Yarıyıl Tatili Mesajı

Sevgili Öğrencilerimizi, Değerli Öğretmenlerimizi, Saygıdeğer Velilerimizi ve tüm eğitim çalışanlarımızı kutluyor, sağlıklı bir tatil geçirmelerini diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın USMAN´ın Yarıyıl Tatili Mesajı

            Sevgili Öğrenciler,

  Yoğun ve yorucu dönemden sonra karnelerinizi alarak tatile gireceksiniz. Dinlenmek, oyunlar oynamak, kitap okumak için, tatili iyi bir fırsat olarak görmek gerekir. Bunun yanında notlarınız ne olursa olsun, almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak değil, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirin. Başarmak için daima gayret edin. Hayata dair umudunuzu, cesaretinizi, başarıya olan inancınızı ve başarabileceğinize olan güveninizi hiçbir zaman yitirmeyin.

Sayın veliler!

Geride bıraktığımız dönemde eğitim öğretim faaliyetlerini gerçekleştirirken vazifemizin ne kadar büyük, yükümüzün ne kadar ağır olduğunun bilincinde olarak evlatlarımızın istikbali için geceyi gündüze katarak çalıştık. Biliyor, görüyoruz ki sizler de geleceğimizin teminatı yavrularımız için büyük fedakârlıklar yapmaktasınız. Her öğrenci bizim için değerlidir. Hiçbir öğrencimizin kıymeti notla ölçülemez. Her biri bir dünya olan yavrularımızın karakter sahibi, vatanını milletini seven, anne babasına ve büyüklerine saygılı bireyler olmaları asıl gayemiz olmalıdır. Ebeveynlerin çocuklarına bırakacakları en büyük miras güzel ahlaktır. 

  Değerli Meslektaşlarım, Öğretmen ve Yönetici Arkadaşlar;

 Sizleri de gönülden kutluyorum. Eğitim-Öğretim gibi kutsal bir görevin onuru ile bir dönemi daha tamamladınız. Bu öğretim dönemi sizler açısından oldukça yoğun geçti. Var olan görevlerinize ilave olarak her okulumuzda ders istisnası olmadan açılan kurslar da eklendi. Mesai kavramı gözetmeden, saat mefhumu görmeden yaptığınız çalışmalar için ayrıca teşekkür ederim. Öğretmenlerimizin yarıyıl tatilleri de şimdiden hayırlı olsun. 

Sözlerime son verirken çocuklarımıza verdiğiniz emekler için hepinize teşekkür eder, öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dilerim.

                                                                                                                                                                                                     Aydın USMAN

                                                                                                                                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürü

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.