İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN YENİ YIL MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AYDIN USMAN´IN YENİ YIL MESAJI

 

     

       Yeni bir yıla daha merhaba diyoruz. Beraberinde getireceklerini biraz merakla, biraz endişeyle,  biraz umutla bekleyeceğiz ve göreceğiz. 2016 yılı sadece ülkemizde değil birçok coğrafyada üzücü olayların yaşandığı bir yıl oldu. Umarım 2017,  tarihe ,“Dünya Barışının Başladığı Bir Yıl” olarak kaydolur. Tazelenen umutların, barışın, sevginin, birlikteliğin, huzurun, merhametin, iyiliğin habercisi olarak gelir; milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olur inşallah.

      Biliyorsunuz, milletçe zor bir sınavdan geçtik. Kurtuluş savaşı ruhunu kaybetmeyen milletimiz, birlik ve beraberlikle bu zor sürecin üstesinden gelmeyi bildi.  Ülkemiz hem içinde hem dışında maruz kaldığı terör saldırılarıyla ardı ardına onlarca masum evladını şehit veriyor. Sadece o evlatların analarının babalarının yürekleri değil, hepimizin yüreği yanıyor.

      Bu toprakları toprak yapanın ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Mehmet Akif’e “İstiklal Marşı” gibi bir marş yazdıran Kurtuluş Savaşı’ndaki birlik ve beraberliği, Çanakkale’yi, sadece  tarih kitaplarında değil  ruhumuzda taşıyoruz.Bizlerin amacı,  bu ülke için işte bu ruhu taşıyan, ahlâklı, karakterli, cumhuriyetçi, inkılâpçı, olumlu, atılgan, başladığı işleri başarabilecek kabiliyette, dürüst, düşünceli, iradeli, hayatta rastlayacağı engelleri aşmaya kudretli, karakter sahibi gençler yetiştirmektir.

     Ömrümüzdeki sayılı günlerden bir tekini yaşanmamış saysaydık  eğer; kaderimizin  akışı kim bilir ne kadar farklı olurdu? Yaşanılan her olumsuzlukta belki de bu cümleyi kuruyoruz.Ama yine de bizi ayakta tutan , “Şükür Allahı’ım ...” dedirten bir şey var: Dünya üzerinde mevcut bütün insanların tek bir ortak noktası var, Nedir bu? Cevabını bu dizelerle vermek istiyorum:

"bizim tasalarımızın eskidir tarihçesi
sonunda umutlanmak, başında gül bahçesi
bir bayrama su veriyor bir gümüş çeşme
çünkü dünyada artık
vakit dardır."

Dilerim “umut “hepimizin bahçesinde açar bu yıl da…

    2017 yılının ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyor, aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Kahraman gazilerimizi sonsuz minnet ve şükran duygularımı sunuyorum. Ailemizle, sevdiklerimizle, huzurlu, barış, sıhhat ve afiyet içinde bir yıl geçirmemizi temenni ediyorum. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.

 

.

 

                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                              Aydın USMAN

 

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.