İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın USMAN'ın Yıl Sonu 'Karne' Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın USMAN'ın Yıl Sonu 'Karne' Mesajı

Sevgili öğrencilerim;

2018-2019 eğitim öğretim yılını geride bırakacağımız 14 Haziran Cuma günü, son ders ziliniz çalacak ve sabırsızlıkla beklediğiniz karnelerinizi alacaksınız. Karnelerdeki notlarınız sizlerin bir yıllık gayretinizin bir sonucu olarak kendinizi değerlendirmeniz ve ileriki çalışmalarınız için sizlere yol gösterici birer ipucu olacaktır. Elbette sayısal değerler sizleri tam anlamıyla yansıtmada tek başına bir ölçüt olamaz. Akademik başarının yanında her birinizin soran, sorgulayan, okuyan, araştıran, düşünen, eleştirel değerlendirmelerde bulunan, teknolojiyi bilinçli şekilde kullanan, planlı ve düzenli çalışan, üreten, sorumluluğunun bilincinde, insanlara ve doğaya saygılı, sorunlara çağdaş çözümlerle yaklaşabilen, temel insani ve ahlaki değerlere tam anlamıyla sahip, yenilikçi bireyler olarak kendinizi geliştirmeniz asıl görmek istediğimiz başarıdır. Sevgili öğrencilerim, her birinizi yıl boyunca göstermiş olduğunuz gayretinizden ve çalışmalarınızdan dolayı içtenlikle kutluyorum. Yaz tatilinde tüm yorgunluğunuzu üzerinizden atıp dinlenmenizi, eğlenmenizi, kendinize zaman ayırıp sevdiğiniz etkinliklerde bulunmanızı ve en çok da kitap okumanızı temenni ederim. Bilirsiniz ki kitaplar tatile eşlik eden en güzel araçlardır. Araçlardır diyorum çünkü kitaplar tam anlamıyla birbirinden farklı karakterler ve uçsuz bucaksız mekânlarda seyahat etmeniz için ayaklarınızı yerden kesecek en güzel araçlardır. Bu seyahatin başlangıcını sağlayacak olan karne heyecanınıza yüreğimle ortak oluyor, sizlerle aynı duyguları paylaşıyorum.

Değerli öğretmenlerim;

Yıl boyunca gözlemlediğim üzere, öğrencilerimizi yetiştirmek için yenilikçi düşünceleri, buluşları bir araya getirerek farkındalık yaratan çalışmalar yaptınız, vizyon geliştiren projeler geliştirdiniz, kendinizi geliştirmek için eğitimlere katıldınız, cesareti ve özgüveni geliştiren ortamlar yaratıp öğrencilerimize ilham oldunuz, manevi olarak desteğinizi hiçbir zaman esirgemediniz, özverili bir şekilde yılı en güzel şekilde tamamladınız. Biliyorum ki asıl gayretiniz, öğrencilerimizi sayısal olarak değerlendirmekten daha çok, en temelde onlara insan olmayı anlatmak, yardım etmeyi içselleştirmek, sanatla iç içe olmanın zenginliklerini yaşatmak, kitapları sevmeyi öğretmek içindi. Öğrencilerimiz için elinizdeki imkânların çok daha fazlasını kullanmaya çalışarak en iyisini yapma gayretiniz için sizlere teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimiz, değerli öğretmenlerimiz ve saygıdeğer eğitim yöneticilerimize aileleriyle birlikte geçirecekleri mutlu bir tatil diliyorum.

                                                                                                                                                                                                                      İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                                                                               Aydın USMAN

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.