İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE E-TWINNING HAREKETLİLİĞİ HIZLA DEVAM EDİYOR!

İlçemizde yürütülen  e-Twinning projeleri ile eğitime farklı bir boyut kazandırılmakta ve öğrencilerimiz derslerini gerçek yaşam boyutuna taşıyabilmektedir. 
İLÇEMİZDE E-TWINNING HAREKETLİLİĞİ HIZLA DEVAM EDİYOR!

     Gaziemir Gazi Umurbey Ortaokulu’nda bir e-Twinning Projesi başlatıldı. “Kitap Yolculuğu” adlı e-Twinning projesi, İstanbul, Yalova ve Tekirdağ’da bulunan okulların ortaklığıyla Bilişim Öğretmenimiz Zekican YARDIMCI tarafından yürütülecektir. Proje kapsamında sosyal medya olumlu yönde kullanılarak,  bilişim ve teknoloji aracılığıyla kitapları sevdirmek amaçlanmıştır. Öğrenciler hem okuma alışkanlığıyla ilgili farkındalık yaratacaklar hem de medya araçlarını kullanarak bilişim becerilerini geliştireceklerdir.  Kitap Sürprizleri ile ortak okullar arasında devam eden bir okuma treni ile büyüleyici bir kitap yolculuğu macerasına başlayacak olan öğrencilerimizi ve projeyi yürüten öğretmenimiz Zekican YARDIMCI´yı tebrik ediyor ve keyifli yolculuklar diliyoruz.

     Bir başka e-Twinning projesi de Sarnıç Şehit Uzman Çavuş Egemen Yıldız Ortaokulu’nda başlatıldı. “Kinestetik Gücün Oyun ile Matematiğe Etkisi” adlı e-Twinning projesi, Van’da bulunan bir okul ortaklığıyla Matematik Öğretmenimiz Çağrı RONA tarafından yürütülecektir. Proje kapsamında, öğrencilerin zeka oyunları ve yapılandırmacı yaklaşımla Matematik korkusunu yenmelerini sağlamak amaçlanmıştır. Bu proje ile matematik dersleri çok daha eğlenceli geçecek, öğrenciler sayısal özgüvenlerini ve karmaşık düşünce becerilerini geliştireceklerdir. Oyunlarla matematiğe farklı bir boyut kazandıracak olan öğretmenimiz Çağrı RONA ve öğrencilerini kutluyor, başarılar diliyoruz.

   Kış mevsiminin özelliklerini ve güzelliklerini anlatan 3 aylık bir süreyi kapsayan  “Winter Time (Kış Zamanı)” adlı bir e-Twinning projesi Gaziemir Anaokulu’nda görev yapan öğretmenimiz Yasemin AYDOĞDU tarafından yürütülmüştür. Öğretmenimiz, hem Ulusal Kalite hem de Avrupa Kalite ödülü aldığı projesiyle Antalya 7. Ulusal e-Twinning Konferansı’a katılarak okulumuzu ve ilçemizi temsil etmiştir. Kendisini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz. 

   Çağdaş Yaşam Öğretmen Nuriye Akman Anaokulu’nda “Bir Lisan Bir İnsan” adlı e-Twinning projesini yürüten öğretmenimiz Emel TELEKER’e ve okulumuza başarılar diliyoruz.

Öğretmenlerimizin yenilikçi yaklaşımlarını destekleyen tüm okullarımıza teşekkür ederiz.
27-12-201627-12-201627-12-201627-12-2016 
30-12-201630-12-201630-12-2016

Gazi Mah.Hasan Güven Cad. 28/25 Sk No 30 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.