İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziemir Anaokulu Uluslararası Orman Okulları programında 2 yıllık çalışmaları sonucunda sertifika ve Orman Bayrağı ödülü almaya hak kazandı.

Orijinal ismi "Learning About Forest-LEAF" olan Okullarda Orman Programı, Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (Foundation For Environmental Education- FEE) tarafından 1999 yılında yürütülmeye başlanmıştır. Bugün 28 ülkenin FEE'ye bağlı olarak yürütmekte olduğu bu Program'a ülkemiz TÜRÇEV'in programlarından biri olarak 2004 yılında katılmıştır. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında 311 okulda çalışmalarını sürdürmektedir. Okullarda Orman Programı okul öncesi, ilk ve ortaokullarda uygulanan, amacı orman eko-sistemi ile ilgili bilginin ormanın içinde, ormanlara inceleme gezileri düzenleyerek arttırılması ve deneyimlerin uluslararası düzeyde paylaşılması olan bir çevre eğitim programıdır. Okullarda Orman Programı'nın kriterlerine uyarak orman eko-sistemi ile ilgili gerekli teorik ve pratik çalışmaları yerine getiren, ulusal koordinatör tarafından yapılan denetimlerde başarılı görülen ve yıl sonu raporlarını eksiksiz olarak gönderen okullar uluslararası koordinasyon tarafından hazırlanan sertifikalarla ödüllendirilmektedir. Gaziemir Aaokulu'nda 2 yıldır hazırlanan program müfredat ile ilişkilendirilerek; öğretmenlerin koordinesinde, öğrenci ve velilerin düzenlenen etkinlik ve faaliyetlere katılımları ile tamamlanmıştır.
Gaziemir  Anaokulu Uluslararası Orman Okulları programında 2 yıllık çalışmaları sonucunda  sertifika ve Orman Bayrağı ödülü almaya hak kazandı.

Orijinal ismi "Learning About Forest-LEAF" olan Okullarda Orman Programı, Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (Foundation For Environmental Education- FEE) tarafından 1999 yılında yürütülmeye başlanmıştır. Bugün 28 ülkenin FEE'ye bağlı olarak yürütmekte olduğu bu Program'a ülkemiz TÜRÇEV'in programlarından biri olarak 2004 yılında katılmıştır. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında 311 okulda çalışmalarını sürdürmektedir.

Okullarda Orman Programı okul öncesi, ilk ve ortaokullarda uygulanan, amacı orman eko-sistemi ile ilgili bilginin ormanın içinde, ormanlara inceleme gezileri düzenleyerek arttırılması ve deneyimlerin uluslararası düzeyde paylaşılması olan bir çevre eğitim programıdır. Okullarda Orman Programı'nın kriterlerine uyarak orman eko-sistemi ile ilgili gerekli teorik ve pratik çalışmaları yerine getiren, ulusal koordinatör tarafından yapılan denetimlerde başarılı görülen ve yıl sonu raporlarını eksiksiz olarak gönderen okullar uluslararası koordinasyon tarafından hazırlanan sertifikalarla ödüllendirilmektedir.

Gaziemir Aaokulu'nda 2 yıldır hazırlanan program müfredat ile ilişkilendirilerek; öğretmenlerin koordinesinde, öğrenci ve velilerin düzenlenen etkinlik ve faaliyetlere katılımları ile tamamlanmıştır.

04-08-202204-08-2022

Fatih Mah. 1188/3 Sk.No. 2 35410 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 57 73 (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.