İZMİR GAZİEMİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OGÜN DERSE'nin 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OGÜN DERSE'nin 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

"Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir." düşüncesinden hareketle aramızdan ayrılışının 85. yıldönümünde, Milli Mücadele ve İstiklal Savaşımızın Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük komutan ve eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet, saygı ve özlemle anıyoruz. 

Dünyanın az yetiştirdiği devlet adamı ve kahramanlardan biri olan Mustafa Kemal ATATÜRK " insanlık ülküsünün açık ve seçkin önderi ve Türk ulusunun uygarlık güneşi" olarak yaşadı ve yaşayacaktır.

Türk milletinin olduğu kadar insanlık tarihinin de yetiştirdiği en büyük liderler arasında yerini alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ileri görüşlülüğü, eşsiz askeri dehası, başarılı bir devlet adamı olmasının yanında,  yüksek insani değerleri üzerinde taşıması ile de evrensel bir lider olmuştur. Tüm hayatını Türk Milletinin bağımsızlığına ve aydınlık  geleceğine adayan, dehası asırlara sığmayan, bütün dünyanın takdirini ve saygısını kazanmış böyle büyük bir lidere sahip olduğumuz için milletçe onur ve gurur duyuyoruz.

10 Kasım'ları bir yas günü olarak değil, O'nun düşüncelerini, eylemlerini ve inkılaplarını anlamak, gelecek nesillere anlatmak amacıyla anlamlı bir gün olarak görüyoruz. Atatürk'ün hayatını, bağımsızlık ve uygarlık mücadelesini, Türk Milletine kazandırdıklarını doğru anlamak, fikirlerini ve ideallerini 'geleceği emanet ettiği' genç nesillere aktarmak için bu günün anlamı ve önemi büyüktür.

Gazi Mustafa Atatürk'ün çağdaş ve evrensel fikirleri doğrultusunda, bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak, yüceltmek, milli ve manevi değerlerin ışığında, aklın ve bilimin öncülüğünde, onu muasır medeniyetlerinin üzerine çıkarmak en büyük görevimiz olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle yâd ediyorum.

Atıfbey Mahallesi Prof. Dr. Türkan Saylan Caddesi No26 Kat1 35410 Gaziemir / İZMİR - (0232) 251 24 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.